Nowa generacja Mercedesa SL już w 2021 roku

Za rozwój samochodu w bardzo dużym stopniu odpowiedzialny jest Mercedes-AMG.

Ostatni Mercedes z serii SL – SLC zadebiutował aż siedem lat temu, przez co niedługo stanie się najstarszym samochodem w ofercie niemieckiego producenta. Na horyzoncie jednak powoli powinniśmy wypatrywać następcy samochodu i co ważne – tworzonego w dużym stopniu przez oddział AMG.

Szef sportowego oddziału Mercedesa – Tobias Moers ujawnił ostatnio, że nowa generacja SL tworzona jest wspólnie z Mercedesem-AMG GT. Oba samochody powstają na tej samej płycie podłogowej – MSA stworzonej specjalnie pod sportowe pojazdy. Łatwo więc wysunąć wnioski, że nowy SL będzie o wiele bardziej sportowy od swojego poprzednika. Auto według zapewnień oferować ma doskonały kompromis pomiędzy dynamiką jazdy a komfortem. Co ważne – pojazd powstaje jedynie w wersji bez stałego dachu, a oprócz całkowicie spalinowego napędu zobaczyć mamy również zelektryzowane odpowiedniki.

Chowany dach wykonany ma być z tkaniny, czym niemiecka marka zamierza zredukować masę samochodu, jest to szczególnie ważne, ponieważ nowa generacja SL ma być widocznie większa. Dzięki powiększonym gabarytom oraz nowym proporcjom auto ma być bardziej praktyczne i powstanie w konfiguracji wnętrza 2+2.

Pod maską nie zobaczymy już silników V12, ponieważ Mercedes sukcesywnie wycofuje się z wykorzystywania wielolitrażowych jednostek. Za napęd najprawdopodobniej odpowiedzialne będzie znane 4-litrowe V8 twin-turbo od Mercedesa-AMG o mocy 630 KM. Cokolwiek umieszczone zostanie w pojeździe, zostanie sprzężone z 8-biegową, automatyczną skrzynia biegów, która przekazywać będzie moc silnika na tylną, bądź obie osie samochodu.

Pierwsze prototypy auta mają rozpocząć swoje testy w nadchodzących miesiącach.

źródło: Autocar

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz