Samochód na bazie Mercedesa Vision Maybach Ultimate Luxury w planach marki?

Auto nie zostało jeszcze zatwierdzone do produkcji, jednak wszystko wskazuje na to, że niedługo to się stanie.

Samochód koncepcyjny Mercedesa Vision Maybach Ultimate Luxury to z pewnością jedno z najbardziej charakterystycznych aut z jakimi mogliśmy zapoznać się w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Pojazd zaprezentowany został w zeszłym roku podczas trwania imprezy Auto China w Pekinie. Kształt SUV-a coupe oparty na Mercedesie GLS poprzedniej generacji połączony został z ogromną dawką luksusu oraz potężnym napędem elektrycznym generującym moc 738 koni mechanicznych.

Podczas mających niedawno miejsce targów motoryzacyjnych New York Auto Show przy okazji pokazu nowego Mercedesa GLS portal Auto Express miał okazję porozmawiać z Andreasem Zyganem – człowiekiem odpowiedzialny w niemieckiej marce za rozwój samochodów z nadwoziem SUV-a. Zapytany o to, czy Vision Maybach Ultimate Luxury mógłby wejść do produkcji, odpowiedział „czemu nie”. Następnie wyjaśnił, że wszystko sprowadza się do zaspokajania potrzeb klientów, a aktualnie jego firma prowadzi intensywne rozmowy czy na rynku potrzebne są auta takiego typu.

Wiele razy byliśmy już świadkami podobnych odpowiedzi nie tylko w Mercedesie, ale także w innych markach i zwykle po czasie dowiadywaliśmy się, że dany pojazd, o który toczyła się zażarta dyskusja, ostatecznie wchodził na linie produkcyjne. Za tym, że Vision Maybach Ultimate Luxury naprawdę powstanie przemawia dodatkowo fakt, że szpiedzy motoryzacyjni przyłapali już jakiś czas temu nowego Mercedesa GLS z grillem Maybacha. Dodatkowo nowe plotki z branży sugerują, że chociaż samochód nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzone do produkcji, to projekt modelu został już podpisany i przygotowywane są dla niego linie montażowe w zakładach firmy w Stanach Zjednoczonych.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że nowy Mercedes GLS z pewnością nie powstanie w wersji z elektrycznym układem napędowym z uwagi na zbyt małe zapotrzebowanie na taki pojazd na rynku. Nawet jeśli znaleźliby się kupcy, to dostosowanie platformy samochodu do elektrycznych silników byłoby zbyt kosztowne.

2018 Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept

źródło: Motor1, AutoExpress

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz