Oto nowy kabriolet Władimira Putina

Aurus Senat w wersji bez stałego dachu pokazany został podczas jednej z ostatnich parad militarnych w Rosji.

Posiadanie takiego samochodu jak Lamborghini czy Aston Martin sprawia, że w oczach większości ludzi z miejsca stajemy się „kimś”. Jeżdżenie jednak takim samochodem nie jest ostateczną formą pokazania swojej pozycji społecznej. Nieco wyżej w hierarchii stoją pojazdy, które produkowane są w specjalnych, wyróżniających się edycjach, których nakład zwykle jest bardzo ograniczony. Czy można mieć jeszcze jednak bardziej unikatowe auto? Zdecydowanie! Wystarczy zakupić samochód, który stworzony został specjalnie dla prezydenta Rosji – Władimira Putina. Dodatkowym plusem będzie jeszcze to, jeżeli pojazd ten będzie kabrioletem…

Na jednej z ostatnich parad wojskowych zaprezentowany został Aurus Senat w wersji bez stałego dachu. Od sedana pojazd różni się dwudrzwiowym nadwoziem oraz oczywiście chowanym dachem. W tylnej części auta zamontowany został specjalny schodek, na którym osoba ważna osoba może stanąć i z dumą prezentować się znad jadącego pojazdu.

Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji maszyny, pod maską kabrioletu znalazł się hybrydowy układ napędowy bazujący na 4,4-litrowym silniku V8 twin-turbo, który łącznie generuje 606 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana jest przez 9-biegową, automatyczną skrzynię na wszystkie koła samochodu. Z uwagi na wysoką masę własną, nawet przy takiej mocy, samochód potrzebuje sześciu sekund aby rozpędzić się do 100 km/h.

Jak na ten czas Aurus Senat przeznaczony jest jedynie dla rosyjskiego rządu, jednak najbardziej zamożni Rosjanie po pewnym czasie prawdopodobnie też otrzymają możliwość nabycia auta. Możliwe, że po upływie odpowiedniej ilości miesięcy, samochód trafi również na zagraniczne rynki.

Oto nowy kabriolet Władimira Putina

źródło: Новости на Первом Канале via YouTube

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz