Oto Porsche 911 z silnikiem HEMI V8 umieszczonym z przodu

Stworzenia tak niecodziennego projektu podjął się francuski tuner Danton Arts Kustoms.

Żyjemy w dziwnych czasach kiedy zapanowała moda na zamienianie oryginalnych silników z samochodów, na bardzo różniące się odpowiedniki. O ile wrzucanie jednostki 2JZ do nowej Toyoty Supra ma jeszcze jakikolwiek sens, to w projekcie, któremu możecie przyjrzeć się poniżej nie widzimy już żadnego.

Przed wami Porsche 911, którego pierwotny 3-litrowy boxer został wymontowany, a w zamian umieszczony został z przodu amerykański silnik HEMI V8. Jak na ten czas projekt wydaje się być jeszcze na dosyć wczesnej fazie produkcji, jednak widać już po nim jaką myślą kierowali się jego twórcy.

Aby nieco pomóc naszej wyobraźni YasidDesign wykonał kilka grafik renderowych, które przedstawiają nam jak pojazd będzie wyglądać, kiedy zostanie ukończony w 100%. Auto otrzymać ma bardzo niskie zawieszenie oraz duże, wystające po bokach koła. Z przodu królować będzie niezwykle szeroki zderzak, który posiadać będzie liczne wloty powietrza. Z tyłu królować będzie ogromne skrzydło oraz dyfuzor. Całość konstrukcji zabezpieczona zostanie klatką bezpieczeństwa zastępującą ramę usuniętego dachu.

Twórcom projektu nie można odmówić wyobraźni oraz zapału do pracy, ponieważ na stworzenie takiego auta potrzebna będzie ogromna ilość pracy. Trudno spodziewać się kiedy samochód zostanie całkowicie skończony, jeżeli jednak dostaniemy jakieś nowe informacje o pojeździe, z pewnością o tym poinformujemy.

źródło: Danton Arts Kustoms via Instargam, YasidDesign via Instagram

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz