Przedziwny Nissan GT-R z trzema spojlerami

Oto Nissan GT-R, który swoim wyglądem przypomina bardziej krajalnicę do chleba niż samochód sportowy.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że większość samochodów które widujemy codziennie na ulicy nie posiadają żadnego spojlera czy rozbudowanego nadwozia. Tylne skrzydła przeznaczone są dla usportowionych wersji naszych aut. Połączenie spojlera z splitterem i dyfuzorem w większości przypadków wskazuje już na prawdziwą sportową maszynę przeznaczoną do najbardziej ekstremalnej jazdy. Ostatnio duży szum zrobił się według Porsche Cayenne Coupe, które ma aż dwa tylne spojlery! Jeżeli jednak myślicie, że jest to maksimum odstających elementów, jakie umieścić można na nadwoziu pojazdu, to bardzo się mylicie. Oto przed wami Nissan GT-R z trzema spojlerami oraz ogromnym dyfuzorem.

Z przodu samochodu umieszczony został ogromny splitter, który wystaje przed bryłę nadwozia przynajmniej o 20 centymetrów. Wyżej od niego, na wysokości świateł umieszczony został drugi splitter, który jest jeszcze większy. Tym samym front maszyny przypomina bardziej jakieś niebezpieczne narzędzie, bądź samochód rodem z Mad-Maxa niż pojazd wyścigowy. Z tyłu sprawa nie wygląda lepiej, ponieważ spojler rozbudowany został do takiej szerokości, że znacznie wystaje poza nadwozie samochodu zarówno pod względem wysokości jak i szerokości. Dopełnieniem tego niesamowitego wyglądu jest duży, wyraźnie odstający dyfuzor.

Spytacie pewnie po co to wszystko? Według grupy wyścigowej Franco Scribante Racing odpowiedzialnej za samochód taka konstrukcja pozwoli maszynie na niesamowicie szybkie pokonywanie zakrętów w wyścigach górskich z uwagi na ogromną siłę jaka dociskać będzie pojazd do podłoża. Największe zasługi dla przyczepności odgrywać ma dodatkowy, drugi splitter.

Niestety mamy mało informacji dotyczących modyfikacji jakie dotknęły silnik. Wiemy, że jednostka została gruntownie przebudowa i otrzymała elementy z włókna węglowego. Nie wiemy jaki wzrost mocy to spowodowało, jednak z pewnością jest to adekwatna, dodatkowa ilość koni mechanicznych do tak szalonej maszyny.

źródło: Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Przedziwny Nissan GT-R z trzema spojlerami

  • 25 kwietnia 2019 at 16:13
    Permalink

    Mateuszu, doczytaj trochę, bo aż w oczy razi ten artykuł.

    Reply

Dodaj komentarz