Jaką tajemnicę skrywa ten Mercedes-Benz Klasy E?

Podpowiedź: Ma w sobie coś z nadchodzącego Mercedesa SL.

Samochód ze zdjęcia wydaje się nie wyróżniać niczym specjalnym. Ot zwykły, czarny Mercedes-Benz Klasy E. Pozory są jednak bardzo mylące, ponieważ pojazd skrywa w sobie sporą tajemnicę.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać maszynę podczas przejażdżki w Niemczech, a jej zdjęcia od razu trafiły do sieci. Dlaczego? Klasa E, na którą patrzycie posiada pod maską zamontowany układ napędowy, który w przyszłości trafi do nowej generacji Mercedesa SL. Wiemy już, że auto zaprezentowane zostanie światu w 2021 roku i w tym momencie możemy powiedzieć, że jesteśmy świadkami tak jakby jego pierwszych zdjęć szpiegowskich.

Skąd wiemy o fakcie podmiany jednostki napędowej? Przede wszystkim samochód posiada zmodyfikowany system układu wydechowego co widać po jego końcówkach. Ponadto auto ma większe hamulce, a jeżeli dobrze się przyjrzycie, to przez szybę zobaczycie, że w środku pojazdu umieszczona została klatka bezpieczeństwa.

Mercedes spróbował przeprowadzić test nowej jednostki napędowej tak cicho jak się to tylko dało, jednak niezawodni szpiedzy motoryzacyjni po raz kolejni okazali się być przebieglejsi i rozpoznali niepasujące elementy w maszynie.

Mercedes SL powinien zadebiutować najszybciej za dwa lata, wariant AMG ujrzy światło dzienne około roku po premierze podstawowej wersji auta.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz