Nowy Golf opóźniony – premiera w lutym 2020

Problemy techniczne z oprogramowaniem wymusiły poważne zmiany w kalendarzu Volkswagena.

Oto i jest – nowy Volkswagen Golf [29 zdjęć]

Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia ósmej generacji Volkswagena Golfa wraz ze specyfikacją i wariantami.

Plany Volkswagena wobec nowego Golfa były bardzo optymistyczne. Zupełnie nowa generacja miała pierwotnie pojawić się w czerwcu bieżącego roku oraz wejść do produkcji w trzecim kwartale. Z uwagi na problemy techniczne w oprogramowaniu premiera modelu została przesunięta na początek 2020 roku.

Choć brzmi to jakby VAG kolejny raz montował specjalny osprzęt do oszukiwania w testach emisji spalin, to tak naprawdę chodzi problemy z zupełnie nowym oprogramowaniem systemu inforozrywki. Sprzęt nowej generacji będzie posiadał system działający w oparciu o połączenie z internetem i będzie wyposażony w system aktualizacji online, bez potrzeby ręcznej ingerencji w serwisie.

To właśnie system aktualizacji oprogramowania przez internet nie działa tak jak powinien i to nad nim pracują inżynierowie. Usunięcie błędów ma potrwać nawet kilka miesięcy, przez co premiera auta została całkowicie przesunięta.

Pierwotny plan zakładał światową premierę podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, jednak teraz bardziej prawdopodobne są targi w Genewie, czyli w marcu 2020 roku. Oficjalny plan zakłada rozpoczęcie produkcji pierwszych egzemplarzy w 9. tygodniu przyszłego roku, czyli do 24 lutego włącznie. Premiera powinna odbyć się przynajmniej kilka dni wcześniej na zamkniętym evencie.

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie

źródło: AutoNews

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz