Ile kosztuje ubezpieczenie Bugatti Chiron Sport ‚110 Ans’?

Za roczną wartość ubezpieczania można kupić bardzo dobre auto… i je ubezpieczyć.

Pierwszy raz Bugatti Chiron Sport ‚110 Ans’ mieliśmy okazję zobaczyć w lutym tego roku. Samochód stworzony został z okazji 110. rocznicy powstania marki. Główną jego zmianą w stosunku do bazowego modelu jest pokrycie kilku elementów jego nadwozia flagą Francji oraz dodanie specjalnych, okolicznościowych emblematów.

Nie są to wielkie zmiany, jednak produkcja auta ograniczona została do jedynie 20 egzemplarzy co sprawiło, że maszyna stała się jedyna w swoim rodzaju i niezwykle pożądana przez kolekcjonerów samochodów. Auto zostało wycenione na 3,26 miliona dolarów, czyli w przeliczeniu na ok. 12,5 miliona złotych.

Cena kupna samochodu to jednak nie cały koszt jego posiadania. Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje ubezpieczenia auta takiego pokroju? Odpowiedzi na to pytanie dostarczyć może portal ValuePenguin. Według ich wyliczenia w stawkach jakie panują w Stanach Zjednoczonych roczne ubezpieczenie Bugatti Chiron Sport ‚110 Ans’ kosztuje 50 251 dolarów na rok, przekłada się to na 4 188 dolarów miesięcznie. Przeliczając – 193 000 w skali rocznej oraz powyżej 16 000 na miesiąc.

Zaznaczmy jednak, że jest to jedynie ogólne wyliczenie i każda firma ubezpieczeniowa podeszłaby do takiej sprawy indywidualnie. Dlatego też nie możemy patrzeć na podaną cenę jako konkretny wyznacznik, daje jednak ona pogląd w jakich okolicach wynosiłby koszt ubezpieczenia pojazdu o takiej wartości.

Przypomnijmy, że oprócz zmian wizualnych, jubileuszowa edycja maszyny nie zmienia nic więcej poza wyglądem. Oznacza to, że za napęd samochodu dalej odpowiedzialny jest 8-litrowy silnik W16 QuadTurbo generujący moc 1500 KM. Wersja Chiron Sport powoduje, że auto jest o 16 kilogramów lżejsze od podstawowej wersji maszyny dzięki zastosowaniu większej ilości włókna węglowego.

Bugatti Chiron Sport 110 Ans

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Ile kosztuje ubezpieczenie Bugatti Chiron Sport ‚110 Ans’?

Dodaj komentarz