Mercedes-AMG GT R Black Series – ponad 700 KM i premiera pod koniec 2020 roku

Nadchodzi przepotężny supersamochód na zakończenie produkcji samochodów z napędem wyłącznie na tylną oś.

Black Series powraca do gamy AMG i zamierza zrobić niemałe zamieszanie w segmencie supersportowych modeli. Dopiero kilka dni temu oficjalnie ogłoszono plany wprowadzenia takiego modelu do gamy i przyłapano pierwszy prototyp na testach torowych, a już dziś mamy wyciek nowych informacji.

Jak się okazuje, auto można już zarezerwować u dilerów Mercedesa jeśli jest się wystarczająco szanowanym klientem. Jednym z nich jest osoba publikująca na Instagramie jako fastcarsandguns. Na tym koncie wczoraj pojawiło się zdjęcie potwierdzające zakup takiego modelu.

Zobacz też: Mercedes-AMG GT R podkręcony do 650 KM

Dowiadujemy się z niego kilku rzeczy. Po pierwsze auto będzie sygnowane wciąż jako „GT R Black Series”, a nie jako „GT Black Series”, jak mówiło się o tym modelu wcześniej. Po drugie, trafi do produkcji w trzecim kwartale 2020 roku, a do klientów ma trafić na początku 2021 roku.

Trzecią i chyba najważniejszą informacją jest wiadomość o mocy jednostki napędowej. Auto będzie posiadać pod maską znany, 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, jednak przejdzie on szereg modyfikacji, dzięki czemu moc ma wynieść ponad 700 KM.

Napęd ma być przekazywany wyłącznie na tylną oś i będzie to jeden z ostatnich modeli AMG, który nie będzie posiadał napędu na wszystkie koła, który teraz ma być w standardzie.

Black Series będzie posiadał bardzo zmieniony wygląd. Nadwozie otrzyma wiele dodatkowych elementów i przetłoczeń, które będą miały zwiększyć aerodynamiczność do granic możliwości. Jeśli chcecie zobaczyć jak pierwszy prototyp sobie radzi na Nürburgring, odsyłamy do nagrania poniżej.

Mercedes-AMG GT R Black Series – ponad 700 KM i premiera pod koniec 2020 roku

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz