Toyota zbudowała własny tor Nürburgring w Japonii

Skopiować można wszystko, nawet legendarny tor wyścigowy.

Tor Nürburgring to jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych na świecie. Oprócz spełniania swojego podstawowego zadania jakim jest naturalnie organizacja zawodów, dla wielu marek motoryzacyjnych jest też stałym centrum testowania swoich samochodów podczas zakamuflowanych testów. Sytuacja ta trwa od wielu, wielu lat i z uwagi na to, na auta pokryte siatką kamuflażową ciągle czekają dociekliwi szpiedzy motoryzacyjni, przez których sylwetki nowych maszyn szybko trafiają do internetu.

Wydaje się, że Toyota odnalazła rozwiązanie tego problemu. Otworzyli oni właśnie nowy kompleks testowy nazwany Toyota Technical Center Shimoyama. Centrum ma powierzchnię 650,8 ha i znajdują się w nim m.in. biura dla projektantów i inżynierów, tory symulujące autostrady, miejskie uliczki czy specjalistyczne odcinki testowe.

Wśród torów Toyota postawiła tor o długości 5,3 km będący praktycznie idealną kopią fragmentu Nürburgring. Jedyne zmiany wynikają z uwagi na ukształtowanie terenu, ponieważ japoński odpowiednik postawiony jest około 75 metrów wyżej od oryginału. Podczas budowy trasy wykorzystano naturalne ukształtowanie powierzchni, co pozwoliło na odtworzenie wielu łuków i zakrętów.

Według prezesa marki – Akio Toyody nowy kompleks testowy pozwoli na jeszcze lepsze dopracowywanie samochodów przed ich premierą, przez co sprawiać będą jeszcze większa przyjemność z jazdy.

Pozostałe części Centrum Technicznego Toyoty Shimoyama – nowe odcinki specjalistyczne i szybkie trasy testowe, zostaną otwarte do 2023 roku.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz