2020 Audi S4 otrzymuje 3.0 TDI

Mówiło się o tym od dawna. Teraz to już oficjalne.

W Audi Sport nastąpiły wielkie zmiany. Na poczet spełnienia norm emisji spalin na terenie Unii Europejskiej, rozpoczęło wymianę silników benzynowych w swoich sportowych modelach na silniki diesla. 3-litrowe TDI pojawi się się w S5S6, S7, a teraz do gamy dołączają również obie wersje S4.

Napęd będzie w identycznej specyfikacji, jak w nieco większym S5 oraz SQ5. Audi S4 będzie posiadało moc 347 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przypomnijmy, że jest to o 2 KM mniej niż w S6 i S7.

Audi Sport teraz z silnikami diesla:

3.0 TDI zastosowane w sportowych modelach Audi to bardzo wydajny i wyjątkowo potężny silnik. Wyposażony jest w elektryczny kompresor EPC oraz 48-voltowy układ hybrydowy sprężony z baterią 0,5 kWh. Pozwala to skutecznie zmniejszyć zużycie paliwa oraz poprawić osiągi przy niskich obrotach pracy.

Jeśli chodzi o osiągi, Audi S4 Sedan przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy, a wersja w nadwoziu kombi potrzebuje o 0,1 sekundy więcej z uwagi na większą o 40 kilogramów wagę pojazdu. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi standardowe 250 km/h.

Jak zaznaczają dziennikarze Motor1, informacja jest w pełni oficjalna, jednak Audi nadal o tym oficjalnie nie wspomniało w żadnym komunikacie. Kilka dni temu w międzynarodowym serwisie prasowym umieszczone zostały zdjęcia oraz pełna specyfikacja, lecz bez bezpośredniej informacji prasowej.

2020 Audi S4 Avant TDI

2020 Audi S4 TDI

źródło: Audi via Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz