Chętni na kupno Bugatti Chiron? Macie jeszcze szansę!

Według francuskiej marki dalej zakupić można jeden z egzemplarzy Bugatti Chiron, zostało jednak mniej niż 100 wolnych sztuk.

Bugatti Chiron nie trzeba nikomu przedstawiać z uwagi na to, że jest to w tym momencie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych samochodów na rynku. Co ciekawe pomimo takiej popularności nie wszystkie egzemplarze auta znalazły swoich właścicieli.

Dyrektor ds. komunikacji Bugatti – Tim Bravo w wywiadzie z portalem Car And Driver oznajmił, że w tym momencie mniej niż 100 z 500 pierwotnych sztuk samochodu dostępnych jest do zakupienia. Cena za jeden egzemplarzy wynosi 2,9 dolarów miliona w przypadku zwykłego Bugatti Chiron, oraz 3,26 miliona dolarów za Bugatti Chiron Sport. Dla klientów takiej marki jak Bugatti cena nie odgrywa większej roli, ponieważ z ujawnionych informacji wiemy, że w tym momencie na linii montażowej znajduje się więcej modeli Chiron Sport niż podstawowych Bugatti Chiron.

Co ważne – każda osoba, która zdecydowałaby się właśnie teraz na zakup swojego pojazdu marzeń, niestety poczekać będzie musiała na jego dostawę do 2022 roku. Jak na ten czas z 400 kupionych już maszyn, jedynie 180 zostało rzeczywiście wyprodukowanych i dostarczonych do klientów.

Warto dodać, że kupno samochodu to nie cały koszt jego posiadania, ponieważ pojazd musimy jeszcze ubezpieczyć i regularnie tankować. Jeżeli jesteście ciekawi ile kosztuje ubezpieczenie takiej maszyny jak Bugatti Chiron Sport ‚110 Ans’ to zapraszamy tutaj.

Bugatti Chiron Sport – pierwszy wyprodukowany egzemplarz

źródło: Motor1, Car and Driver

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz