Produkcja Mercedesa-AMG One opóźniona z powodu rygorystycznych norm emisji spalin

Mercedes-AMG One nie zjedzie z linii produkcyjnych dopóki marka nie rozwiąże problemu ze zbyt rygorystycznymi normami narzuconymi przez UE.

Jak wszyscy wiemy wprowadzanie przez Unię Europejską coraz bardziej sztywnych i wymagających norm dotyczących emisji spalin jest zmorą dla wielu producentów samochodów. W niektórych marek problemy rozwiązano przez całkowite wycofanie danego modelu z oferty, inni decydują się na zmniejszanie mocy silników w swoich autach. Problem ten dotknął również Mercedesa-AMG w przypadku swojego najambitniejszego projektu jakim jest hipersamochód One. Z powodu dostosowania auta do panujących norm, premiera pojazdu zostanie znacznie opóźniona.

Pogłoski o tym pojawiły się pierwszy raz w październiku zeszłego roku, a teraz firma oficjalnie potwierdziła tę złą wiadomość. Według podanych informacji źródłem problemu jest rzeczywiście przejście na bardziej rygorystyczny cykl WLTP, który zmusza Mercedesa do zainstalowania filtra cząstek stałych do 1,6-litrowego silnika V6 pochodzącego z bolidów F1.

Szef sportowej, niemieckiej marki – Tobias Moers powiedział, że jego firma robi ogromne postępy w przystosowywaniu hipersamochodu do nowych norm, przy okazji zachowując niezmienioną ilość koni mechanicznych. W przeciągu kilku najbliższych tygodni Mercedes-AMG prześle swoim klientom informację kiedy ostatecznie ich egzemplarz One zostanie do nich wysłany.

Przypomnijmy, że hipersamochód Mercedes-AMG One powstanie w jedynie 275 egzemplarzach, jednak może ulec to zmianie, ponieważ Lewis Hamilton jest zaciekawiony współpracą, której owocem byłoby powstanie specjalnej edycji limitowej hipersamochodu, sygnowanej jego imieniem.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz