Lykan HyperSport dołącza do floty policji Abu Dhabi

1 z 7 wyprodukowanych supersamochodów trafił do policji w stolicy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z roku na rok we flotach policji na całym świcie jeżdżą coraz ciekawsze samochody. Niedawno pisaliśmy o Tesli Model S, która dołączyła do amerykańskiej drogówki, a w zeszłym roku byliśmy pod wrażeniem australijskiej policji, która zakupiła 200 egzemplarzy nowej Kii Stinger.

Nic jednak nie przebije wyjątkowych samochodów, którymi poruszają się policjanci w Dubaju oraz Abu Dhabi, czyli dwóch największych miastach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To właśnie oni mają przyjemność na co dzień zasiadać za kierownicą takich aut jak Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, Porsche 918 Spyder, czy Aston Martin One-77. W dodatku większość z nich to bardzo limitowane samochody, które były wyprodukowane w ograniczonej liczbie sztuk.

Jednym z wyjątkowych aut jakimi mogą patrolować ulice lokalni policjanci jest Lykan HyperSport, jeden z najdroższych samochodów na świecie. Ten wyjątkowy supersamochód posiada silnik o mocy 750 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2.8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 395 km/h

Lykan HyperSport jest we flocie już kilka lat, jednak teraz ponownie zrobiło się o nim głośno z uwagi na nowy film promocyjny udostępniony przez W Motors.

Lykan HyperSport dołącza do floty policji Abu Dhabi

Policyjny Lykan HyperSport

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz