Toyota zbuduje Century bez dachu specjalnie dla cesarza Japonii

Naruhito, nowy cesarz Japonii będzie miał wyjątkowy służbowy samochód.

Po raz pierwszy od blisko 200 lat w Japonii abdykował cesarz. 85-letni Akihito postanowił ustąpić z uwagi na podeszły wiek, który utrudnia mu sprawowanie funkcji. Począwszy od 1 maja Japonia ma oficjalnie nowego cesarza. Tron zajął najstarszy syn rodziny cesarskiej – Naruhito.

59-letni muzyk i historyk na swoje pierwsze wystąpienie przybył w wyjątkowej Toyocie Century, którą wcześniej podróżował jego ojciec. Wkrótce będzie on miał zupełnie nowy samochód, który w dodatku będzie jedyny na świecie.

Toyota właśnie rozpoczęła prace nad specjalnym Century, który nie będzie posiadał stałego dachu. Auto ma zostać ukończone do października bieżącego roku, a jego debiut odbędzie się podczas specjalnej parady. O samym samochodzie niewiele wiadomo, jednak najprawdopodobniej będzie to samochód o nadwoziu Landaulet, w którym dach będzie się składał tylko nad tylnymi siedzeniami.

Jak podaje The Wall Street Journal, cesarz wybrał Toyotę Century jako nowy samochód z trzech powodów. Po pierwsze samochód ma być bardzo bezpieczny, mieć dużą moc, a także dobrze prezentować się podczas przejazdu kolumną.

Toyota Century to wyjątkowy i najbardziej ekskluzywny samochód w gamie. Jest on produkowany wyłącznie na rynek japoński, a miesięcznie ręcznie składanych jest zaledwie 50 egzemplarzy. Jego cena to 19,6 miliona jenów, co w przeliczeniu wynosi ok. 679 tysięcy złotych.

Toyota Century


TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz