Maserati z centralnym silnikiem – czy tak będzie wyglądać?

Wszystko wskazuje na to, że Maserati wkrótce zaprezentuje własny samochód z centralnym silnikiem.

Maserati jest w trakcie odświeżania swojej oferty samochodów. Niedawno szef Maserati w Ameryce Północnej, że jego firma nie zamierza zaprzestać stosowania silników spalinowych w swoich modelach i rozwijać swoją ofertę. Czy wkrótce przyjdzie nam zobaczyć supersamochód z centralnym silnikiem?

Pewne jest, że Maserati planuje wprowadzić do oferty aż 8 samochodów hybrydowych oraz 4 auta elektryczne. Mając na uwadze, że mają też pozostać samochody wyłącznie benzynowe, a niemalże pewne jest, że chodzi tutaj o warianty napędowe, a nie samochody. Niemniej, to oznacza, że w gamie ma być przynajmniej 8 różnych aut.

Dziś jest ich 5, a wkrótce dołączyć ma też nowy mały SUV. Wraz z nim brakuje wciąż 2 modeli. Jakie to będą auta? Największe prawdopodobieństwo jest, że jednym z nich będzie jakiś SUV. A jakie auto będzie ostatnim? Czyżby supersamochodem z centralnym silnikiem?

Jest to dość prawdopodobne, a to jak takie auto może wyglądać postanowił zwizualizować Rain Prisk. Jego render ukazuje spektakularne auto ze niesamowicie smukłą sylwetką oraz z bardzo długim tyłem. Kabina kierowcy i pasażera została wysunięta maksymalnie do przodu zostawiając przed nią minimalną ilość miejsca na mały bagażnik. W oczy rzucają się też lusterka umieszczone na słupku A oraz wlot powietrza do komory silnika tuż za boczną szybą.

Jak wam się podoba przedstawiony samochód? Czy może to być godny następca Maserati MC12?

wizualizacja: Rain Prisk

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz