Maserati zamierza nigdy nie zrezygnować z silnika spalinowego

Włoska marka zamierza na zawsze zachować silniki spalinowe w swoich autach ze względu na przywiązanie to tradycji i emocje jakie budzą.

Jak wszyscy wiemy w ostatnich latach Maserati przeżywało swój zdecydowanie gorszy czas. Zarząd koncernu FCA przeprowadził sporą rewolucję w firmie i znacząco odmłodził portfolio, tak, aby na nowo przyciągnąć szerokie grono klientów. Pojawił się też Levante, czyli SUV, który ma zadanie znacznie zwiększyć całkowitą sprzedaż.

Do końca 2022 roku w ofercie marki zobaczyć mamy aż 8 hybrydowych samochodów oraz 4 całkowicie elektryczne pojazdy. Jednakże fakt, że Maserati pracuje nad elektrykami nie oznacza, że w przyszłości firma zamierza przerzucić się tylko na ten typ pojazdów.

Al Gardner, szef Maserati w Ameryce Północnej, w wywiadzie z portalem Motor Trend oznajmił, że firma nie zamierza zaprzestać stosowania silników spalinowych w swoich modelach i zapewnił, że oferta nigdy nie będzie składać się wyłącznie z elektrycznych pojazdów.

Pierwsze dziecko „nowego” Maserati zobaczyć mamy w marcu przyszłego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto zbudowane na podstawie samochodu koncepcyjnego Maserati Alfieri, trafić ma na linie montażowe jeszcze w tym samym roku.

Idąc w przyszłość sportowe coupe doczeka się prawdopodobnie wersji bez stałego dachu i zastąpi tym samym starzejące się GranTurismo i GranCabrio. Nowa generacja Maserati Quattroporte zostanie wprowadzona na rynek w 2022 roku, wraz z nowym Maserati Ghibli oraz Maserati Levante. Do oferty dołączyć ma także całkowicie mały SUV.

2014 Maserati Alfieri Concept

źródło: Motor1, MotorTrend

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Maserati zamierza nigdy nie zrezygnować z silnika spalinowego

  • 8 maja 2019 at 21:21
    Permalink

    Przyjdzie zakaz, no i nic nie sprzedadzą i po ptoka h

    Reply

Dodaj komentarz