Tajemnicze Porsche 911 przyłapane na testach

Zapowiedź kolejnej wersji nowego Porsche 911?

Nowa generacja Porsche 911 dostępna jest już w sprzedaży w wersji coupe oraz jako kabriolet, jednak wyłącznie w dwóch podstawowych wersja – Carrera S oraz Carrera 4S. Wszyscy wiemy jednak, że z biegiem czasu oferta samochodu zostanie znacznie wzbogacona. O tym, że w Porsche właśnie nad tym pracują, świadczą te świeże zdjęcia przedstawiające tajemniczy model 911 z kilkoma niestandardowymi elementami.

Pracownicy marki postanowili całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek ukrywania swojego testowego pojazdu i wysłali na drogi egzemplarz w jaskrawo-zielonym lakierze. Nadwozie samochodu posiada w sobie kilka dodatkowych opcji z pakietu Porsche Exclusive Manufaktur. Mowa tutaj o mocowaniu rejestracji w wyższym punkcie, minimalnie zmodyfikowanym przedni zderzaku oraz specjalnych, złotych felgach. Możliwe, że jest to zapowiedź nadejścia nowych możliwości personalizacji swojego pojazdu.

Największą nowością pojazdu jest jego tylny spojler. Umieszczenie go tuż za końcem tylnej szyby spowodowało, że trzecie światło hamowania wbudowane zostało w jego konstrukcję. Zmienione zostały również końcówki układu wydechowego, jak i sam tylny zderzak.

Najprawdopodobniej Porsche przygotowuje właśnie nową wersję 911 która umieszczona zostanie w portfolio modelu pomiędzy modelami Carrera S/4S a GT3. Tym samym będzie to wybór z średniej półki, łączący w sobie cechy samochodu do jazdy na co dzień, z duszą maszyny stworzoną z myślą o torze wyścigowym.

Pod maską samochodu z pewnością pozostanie 3-litrowy silnik z sześcioma cylindrami, jednak zostanie odpowiednio zmodyfikowana tak, aby zapewniać większa ilość mocy. Na ten moment jednostka Porsche 911 generuje 450 KM oraz 530 Nm. Nic jednak nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Tajemniczy prototyp Porsche 911

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz