Oto pierwsza rozbita nowa Toyota Supra

Kierowcy testowi rozbili się podczas testów na torze Nürburgring.

Minęło zaledwie kilka miesięcy od oficjalnej premiery, a już doszło do pierwszego wypadku z nową generacją Toyoty Supra. Auto na szczęście nie zostało rozbite przez właściciela prywatnego egzemplarza, lecz przez kierowców testowych podczas ostatnich pomiarów na Nürburgring.

Nieznane są szczegóły wypadku. Mamy jedynie trzy zdjęcia, które zostały wykonane już po wszystkim. Auto utraciło cały przedni pas. Na miejsce bardzo szybko przybyła specjalna laweta, która osłonięty samochód odwiozła do budynku Toyoty.

Przypomnijmy, że nowa Toyota Supra napędzana jest 3-litrowym silnikiem R6 zapożyczonym od BMW. Generuje on 340 KM (250 kW) oraz 495 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi 250 km/h. Pierwsi klienci będą mieli okazję sprawdzić to już w te wakacje, gdy rozpocznie się dostawa pierwszych egzemplarzy.

źródło: Theofficialpayne FacebookTOP Nürburgring Videos

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz