Zapowiedź Skody Superb po facelifitngu

Premiera samochodu zbliża się wielkimi krokami, z tego powodu Skoda rozpoczęła promowanie swojego flagowego pojazdu po liftingu.

Trzecia generacja Skody Superb zadebiutowała już powyżej czterech lat temu. Z tego powodu naturalne jest, że samochód został w cyklu swojego życia na rynku odświeżony, aby na nowo przyciągnąć do siebie grono zainteresowanych klientów. Premiera auta po facelifitngu będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu i z tego powodu czeska marka wypuściła właśnie do internetu pierwszą zapowiedź pojazdu.

Na graficie widzimy samochód, na którym przedstawione zostało to jak prezentować się będzie największa zmiana w przednim zderzaku auta. Mowa tutaj o jego dolnej części, która została teraz przebudowana tak, że szedł będzie przez nią po całej długości pas światła LED. Tym samym Skoda w dużym stopniu zdradziła wygląd elementu, który był kamuflowany na pojeździe podczas jego testów w terenie. Warto zaznaczyć jednak, że grafika może być myląca, a Skoda jedynie zdecydowała się na element podobny do tego prezentowanego, niekoniecznie z światłem LED.

Oprócz zaprezentowanej zmiany wiemy, że napis ‚Superb” umieszczony zostanie teraz na środku klapy bagażnika, a wnętrze pojazdu zostanie odpowiednio odmłodzone. Spodziewać się powinniśmy nowych ekranów służących do obsługi systemu info-rozrywki. Co ważne – samo oprogramowanie też otrzyma aktualizację i dostęp do Android Auto i Apple CarPlay.

Po raz pierwszy zobaczymy także hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Superb przejmie napęd od Volkswagena Passata GTE, czyli pod jego maskę trafi spalinowa jednostka o pojemności 1,4-litra oraz silnik elektryczny, których łączna moc wynosić będzie 218 KM i 400 Nm.

Premiera auta będzie miała miejsce w tym miesiącu podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie w Bratysławie w Słowacji. Sportowe wydarzenie rozpoczyna się za dwa dni i potrwa do 26 maja.

2020 Skoda Superb – najnowsze zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz