850-konny Mercedes G500 4×4² „Safari” – kompletnie szalony projekt

Oto najbardziej genialna modyfikacja Mercedesa G500 4×4².

Jon Olsson znany jest w świecie motoryzacji ze swoich wyjątkowych samochodów. Od pewnego czasu jeździ tym samym autem i jest to Mercedes G500 4×4², który został ochrzczony „Lord Hans”.

Niedługo po zakupie auto zostało poddane szeregowi modyfikacji. Olsson własnoręcznie odciął mu dach i zmniejszył przednią szybę tak, aby samochód mieścił się na parkingach podziemnych i wielopoziomowych. Nie był jednak zbyt praktyczny – nie miał dachu, fotele były niewygodne w dłuższe trasy, a Jon niewiele widział jadąc wyprostowanym.

Teraz auto zostało przeprojektowane i odświeżone. Zainstalowany został miękki dach i odsłanianymi oknami niczym w samochodach jeżdżących po safari. Konstrukcja w żaden sposób nie zwiększyła wysokości samochodu i nadal bez problemu mieści się na parkingach.

We wnętrzu pojawiły się fotele z Mercedesa-AMG A45 i wykończone zostały na biało. Są zainstalowane znacznie niżej, dzięki czemu poprawiła się pozycja za kierownicą. Auto zostało też wykończone folią w kolorze White Matte Satin, a wiele detali pomalowanych zostało białym kolorem.

Jednostka napędowa również nie jest standardowa. Podstawowa G500 produkuje 416 KM, jednak po wielu modyfikacjach 4×4² „Safari” produkuje oszałamiające 850 KM, a zmodyfikowany układ wydechowy wydaje przepiękny dźwięk 4-litrowego silnika V8.

850-konny Mercedes G500 4×4² „Safari” – kompletnie szalony projekt

Mercedes G500 4×4² „Safari”

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz