To Porsche 944 S2 Cabriolet stało w garażu przez 24 lata i jest w idealnym stanie

Samochód jest licytowany w Bring a Trailer.

To wyjątkowe Porsche 944 S2 Cabriolet zostało ostatni raz światło dzienne widziało w 1995 roku. Zostało zakupione w Stanach Zjednoczonych, jednak właściciel nie cieszył się nim zbyt długo. Przejechał łącznie zaledwie niecałe 15 tysięcy mil, a następnie schował go do garażu.

Samochód wyjechał z garażu 6 miesięcy temu i został doprowadzony do stanu użyteczności, jednak należy mu zrobić szczegółowy przegląd. Na ten moment ma wymienione płyny i oleje, a także założony nowy filtr powietrza. Aktualnie na jego liczniku znajduje się tylko 14 892 mil (23 966 kilometrów).

Samochód został pomalowany oryginalnie lakierem Titanium Metallic i odziany 16-calowymi felgami Design 90 z oponami Goodyear Eagle GT. Posiada czarny materiałowy składany dach, który jest wręcz w idealnym stanie. Wnętrze również prezentuje się świetnie. Całość jest utrzyma w połączeniu białego i czarnego koloru, a fotele są całkowicie skórzane.

Pod maską 944 S2 znajduje się 3-litrowy, 4-cylindrowy silnik o mocy 211 KM i 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oczywiście są to wartości oryginalne z 1990 roku. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej.

Aukcja potrwa jeszcze 5 dni i zakończy się 16 maja. Aktualna cena to zaledwie $12,750.

1990 Porsche 944 S2 Cabriolet

źródło: Bring a Trailer

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “To Porsche 944 S2 Cabriolet stało w garażu przez 24 lata i jest w idealnym stanie

  • 13 maja 2019 at 22:46
    Permalink

    Nie tylko oleje i płyny do wymiany ale też i nowy akumulator bo ten fabryczny całkowicie samorozładował się i jest już tylko do utylizacji. Trzeba też zwrócić uwagę na opony, jeśli nie były co jakiś czas podpompowywane to utraciły całkowicie powietrze i nastąpiło ich odkształcenie w miejscu styku powierzchni bieżnika opony z podłogą garażu, a nawet jeśli były podpompowywane a samochód jednak nie był przetaczany z miejsca to też mogło nastąpić ich odkształcenie w miejscu styku z podłogą garażu. Konieczna też będzie wymiana smarów we wszystkich łożyskach tocznych, piastach kół. Ale samochód prezentuje się świetnie, szczególnie z tymi chowanymi reflektorami (niem. Klappscheinwerfer), które były często spotykane w samochodach sportowych z lat 80-90 XX wieku.

    Reply

Dodaj komentarz