Pożar na planie filmowym zniszczył kilkanaście sportowych samochodów z lat 90.

Auta używane były na planie filmowym nowego miniserialu HBO.

Jak wszyscy wiemy na planach filmowych dosyć często zadurzają się wypadki, które prowadzą do większych bądź mniejszych uszkodzeń ciała u aktorów. Zniszczeniu ulec może także sceneria czy rekwizyty, które muszą w takim wypadku zostać odbudowane. Problem zaczyna się wtedy, kiedy na planie filmowych wybucha pożar…

W czwartek w tym tygodniu we wczesnych godzinach porannych na planie nowego miniserialu HBO pojawił się ogień, który błyskawicznie się rozprzestrzenił i pochłonął większą część scenerii. Zniszczonych zostało kilkanaście samochodów z lat 90′ jak m.in. Chevrolet Corvette C4, Chevrolet Camaro trzeciej generacji czy Chevrolet Beretta. Wszystkie z uwagi na fakt wykorzystywania ich na planie filmowym były w bardzo dobrym stanie.

Oprócz kolekcjonerskich aut stracono również dużą ilość materiałów dealerskich takich jak np. katalogi, które pochodziły z tych samych lat co zniszczone pojazdy. Ogień pochłonął również dwa współczesne pojazdy, również marki Chevrolet, które pomagały podczas kręcenia serialu.

Właściciele samochodów oraz pamiątek byli ubezpieczeni, jednak odzyskane pieniądze nie zastąpią im samochodów, które ciężko jest już znaleźć na rynku, tym bardziej w bardzo dobrym stanie. Trudno w tym momencie również oszacować jak duży wpływ będzie miał pożar na proces tworzenia miniserialu HBO.

Pożar na planie filmowym zniszczył kilkanaście sportowych samochodów z lat 90.

źródło: automobilemag

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz