1000-konne hybrydowe Ferrari zadebiutuje 31 maja!

Jedna z osób zaproszonych na event potwierdziła datę i moc pojazdu.

Już za nieco ponad dwa tygodnie świat ujrzy nowy supersamochód od Ferrari. Auto oficjalnie zostanie zaprezentowane 31 maja w siedzibie firmy w Maranello.

Na oficjalnym zaproszeniu auto zostało nazwane „Ferrari 1000 KM” oraz „Super Ferrari”. Nie pojawia się żadna inna nazwa, którą ostatecznie zostanie nazwany model i nie ujawnione zostały szczegóły techniczne w tym dokładna moc pojazdu.

Wiadome jest jednak, że Ferrari pracowało nad nowym hybrydowym supersamochodem, który ma być uplasowany powyżej 812 Superfast. Wykorzystywać ma silnik V8 i być wpierany elektrycznymi jednostkami. Pierwotnie mówiło się o zastosowaniu 3 silników elektrycznych – dwa mają się znaleźć z przodu, po jednym na każde koło, oraz 1 z tyłu, który wraz z silnikiem spalinowym napędzać będzie oś tylną.

Na forum Ferrari Chat użytkownicy wielokrotnie wspominali, że cena samochodu to 600 000 euro (ok. 2 585 000 zł). W kwestii designu nie wiadomo kompletnie nic. Ferrari nigdy nie wyjechało prototypem na publiczne drogi, a jego napęd testowała z wykorzystaniem przebudowanych 488 GTB.

Mimo ogromnej mocy oraz hybrydowego napędu, omawiany ma nie być bezpośrednim następcą LaFerrari. Ten ma się pojawić w 2022-2023 roku.

źródło: Ferrari Chat via Motor1
zdjęcie główne: Ferrari FXX-K EVO

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz