Lexus zaprezentował LC500h Matte Prototype

Japońska marka zaprezentowała Lexusa LC w specjalnym, pomarańczowym lakierze, nad którym pracowała ostatnich kilka miesięcy.

Lexus co jakiś czas prezentuje prototypowy egzemplarz modelu LC500, który lakierowany jest w specjalny kolor. W zeszłym roku jeden pojawił się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu i przybrał słoneczną, żółtą barwę. Tym razem japońska marka zdecydowała się na nieco ciemniejszy, pomarańczowy kolor. Przed wami Lexus LC500h Matte Prototype.

Barwa pojazdu według osób odpowiedzialnych za projekt jest kolorem jaki zobaczyć możemy podczas zachodu słońca na czystym niebie podczas późnego lata. Odcień ten odwołuje się również do ciemno-pomarańczowego lakieru, jaki popularny był w latach 60. i 70.

Do pomarańczowej barwy dobrane zostały czarne felgi, oraz zaciski hamulców w kolorze nadwozia. W środku kolor umieszczony został na kierownicy, części deski rozdzielczej oraz bocznych panelach drzwi.

Samochód otrzymał jakiekolwiek nowości jedynie pod względem wyglądu, co oznacza, że pod jego maską znajduje się 3,5-litrowa jednostka V6 wspomagana układem elektrycznym. Łączna moc wynosi 359 KM, która przekazywana jest na tylną oś przez nowatorską skrzynią biegów typu Multistage Hybrid, w której skład wchodzi przekładnia e-CVT o 10 biegach oraz 4-biegowy klasyczny automat. Więcej na temat silnika jak i ten niesamowitej przekładni dowiecie się z naszego testu Lexusa LC500h tutaj.

Jeżeli podoba wam się ten ciemno-pomarańczowy lakier na Lexusie LC500h to mamy dla was dobrą wiadomość wiadomość – kolor ten prawdopodobnie zostanie wprowadzony do oferty producenta. Chociaż japońska marka nazywa pojazd prototypem, to podobnie było w przypadku Lexusa LC500 Yellow Edition. Maszyna powstała ekskluzywnie w liczbie 100 egzemplarzy, jednak sam jej kolor nadwozia wszedł następnie do palety barw Lexusa. Debiutu pomarańczowego koloru powinniśmy spodziewać się wraz z premierą Lexusa LC F na początku 2020 roku.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz