Oto wnętrze pierwszego elektrycznego Porsche

Szpiegom motoryzacyjnym po raz pierwszy udało się sfotografować wnętrze elektrycznego Porsche Taycan.

Jak dotąd mieliśmy okazję przyjrzeć się naprawdę dużej ilości zdjęć szpiegowskich Porsche Taycan, z uwagi na to, że marka bardzo ambitnie podchodzi do projektu swojego pierwszego auta elektrycznego i chce przygotować je jak najlepiej do debiutu. Niestety szpiegom motoryzacyjnym nie udało się nigdy sfotografować wnętrza pojazdu, na szczęście niedawno uległo to zmianie.

Patrząc na wykonane zdjęcia od razu widać, że produkcyjna wersja kokpitu, niewiele różnić się będzie od samochodu koncepcyjnego Porsche Mission E, zaprezentowanego już prawie trzy lata temu. Tradycyjne zegary za kierownicą zostały oczywiście zastąpione cyfrowym wyświetlaczem, jak przystało na nowoczesny samochód. Dotykowy panel obsługi systemu info-rozrywki ciągnie się przez prawie całą długość deski rozdzielczej. Pod nim, w tunelu środkowym prawdopodobnie umieszczony został kolejny dotykowy ekran, który posłuży do obsługi klimatyzacji.

Jeżeli dobrze przyjrzymy się fotografii zobaczymy, że fotele po boku mają bardzo dużą ilość przycisków służących do ich regulacji. Można się było jednak tego spodziewać po tak luksusowej marce jak Porsche. Chociaż w tym testowym egzemplarzu wnętrze wykończone zostało praktycznie całe w ciemnych kolorach, to możliwości personalizacji Porsche Taycan z pewnością pozwolą dobrać o wiele żywsze i jaśniejsze barwy do naszego pojazdu.

Samochód zadebiutuje na rynku już we wrześniu tego roku. W pierwszym roku produkcji przewidziane jest, że z linii montażowych zjedzie 20 tysięcy egzemplarzy maszyny.

Wnętrze koncepcyjnego Porsche Mission E

źródło: TaycanForum

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz