Tragedia podczas Rajdu Żuławskiego

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Żuławskiego doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu zmarli Łukasz Semkiw oraz Tomasz Czepujkoć.

Podczas wczorajszych zmagań w trakcie Rajdu Żuławskiego doszło do wypadku na drugim odcinku specjalnym. Honda Civic prowadzona przez załogę Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć wyleciała z drogi, a następnie wpadła do kanału wodnego. Niestety zarówno kierowca i pilot zginęli na miejscu.

Rajd został przerwany.

12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji.

Organizatorzy SKJS 5. Rajdu Żuławskiego

Tragedia podczas Rajdu Żuławskiego

zdjęcie główne: KP PSP Pruszcz Gdański

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz