McLaren GT – najbardziej luksusowy w gamie

McLaren oficjalnie zaprezentował model GT. Jest to zdecydowanie najbardziej luksusowy i najbardziej komfortowy model ze wszystkich.

Samochody klasy Grand Tourer to pojazdy, które mają być dawać ogromną frajdę z jazdy jednak równocześnie z łatwością i w komforcie pozwalać kierowcy i pasażerowi pokonywać długie dystanse. Z tym założeniem powstał zupełnie nowy model McLarena, który jest pozycjonowany na równi z seriami Sports, Super oraz Ultimate.

Model GT mierzy 4683 mm długości, 1213 mm wysokości oraz 2045 mm szerokości (2095 mm z rozłożonymi lusterkami). Jego rozstaw osi to 2675 mm, a masa to zaledwie 1530 kg, co jest najlepszym wynikiem w segmencie o 130 kg względem najbliższego konkurenta. Masa rozłożona jest w proporcji 42.5 / 57.5.

Auto legitymuje się bardzo wysokim prześwitem wynoszącym aż 110 mm. Dodatkowo zawieszenie można podnieść o 20 mm podczas jazdy aby zwiększyć komfort podróży w gorszych warunkach drogowych.

Wnętrze zostało przygotowane z myślą o długich podróżach. Znajdziemy tutaj elektrycznie regulowane fotele z podgrzewaniem, unowocześniony system inforozrywki, który wspierany jest przez 12-głośnikowy zestaw audio od Bowers & Wilkins z głośnikami wykonanymi z Kevlaru oraz subwooferem zrobionym z włókna węglowego.

Całość została wykonana z materiałów najwyższej jakości i obszyte skórą Nappa, która na specjalne życzenie może zostać wymieniona na skórę naturalną lub Alcantarę. Wnętrze rozświetla system podświetlania ambientowego oraz szklany dach z tzw. inteligentnego szkła, które rozjaśnia się lub ściemnia za dotknięciem przycisku.

Inżynierowie zadbali też o jak największą praktyczność. Auto posiada aż dwa bagażniki, gdzie przedni pomieści 150 litrów, a drugi kolejne 420 litrów. Łączna pojemność wynosi 570 litrów i jest to wynik lepszy o 200 litrów od dotychczas najbardziej praktycznego McLarena, czyli modelu 570GT. Tak dobry wynik został uzyskany dzięki umieszczeniu jednostki napędowej najniżej jak to możliwe oraz odpowiednim rozmieszczeniu układu wydechowego.

Sercem napędu jest nowy, 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Legitymuje się on mocą 620 KM przy 7500 obr/min oraz momentem obrotowym na poziomie 630 Nm dostępnym w zakresie 5500-6500 obr/min. Ponadto aż 95% tej wartości można uzyskać w zakresie 3000-7250 obr/min.

Nowy silnik współpracuje z siedmiobiegową skrzynią SSG gwarantującą płynne i niezwykle dynamiczne przyspieszanie. McLaren GT rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy, a do 200 km/h w zaledwie 9 sekund. Prędkość maksymalna nie jest w żaden sposób ograniczona i wynosi 326 km/h.

Nowy McLaren GT zapewnia wysokie osiągi oraz prawdziwą radość jazdy charakterystyczne dla McLarena, ale jest przy tym niezwykle wyrafinowanym pojazdem. Jesteśmy szczególnie dumni z zawieszenia Proactive Damping Control, które korzysta z nowej generacji pionierskiego oprogramowania nazwanego Optimal Control Theory (Teoria Sterowania Optymalnego). W rezultacie rozpiętość możliwości prezentowanych przez nowego McLarena GT – w szczególności zaś jego użyteczności na co dzień – jest niezwykła.

Darren Goddard, McLaren GT Vehicle Line Director

Salony McLarena na całym świecie przyjmują już zamówienia na egzemplarze nowego McLarena GT, które zaczną trafiać do rąk klientów pod koniec 2019 roku. Cena w Polsce zaczyna się od 237 500 euro.

2019 McLaren GT

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz