2020 Cupra Leon przyłapany na torze Nürburgring

Przyłapany egzemplarz sportowego Seata Leon to prawdopodobnie 245-konna wersja hybrydowa.

Pierwszy raz udało się przyłapać na testach sportową wersję Seata Leon. Ma być ona dostępna w różnych wariantach silnikowych, a model ze zdjęć to prawdopodobnie pierwsza w historii wersja hybrydowa.

Auto od prototypu zwykłego Leona zdradza się głównie nowym układem wydechowym. Z tyłu znajdziemy podwójny układ wydechowy z końcówkami w kształcie elipsy. Z przodu natomiast możemy zobaczyć inną atrapę chłodnicy oraz przedni zderzak z inaczej poprowadzonymi przetłoczeniami.

Jeśli chodzi o domniemania na temat napędu, to plany hybrydowego Leona ogłosił sam producent. Cupra w takiej wersji ma się pojawić do końca 2020 roku i być dostępna zarówno w hatchbacku, jak i kombi. Bezpośrednio powiedziano, że samochód będzie produkował 245 KM oraz emitował 50 gramów CO2 na kilometr.

To najprawdopodobniej oznacza zastosowanie silnika 1.5 TSI o mocy 150 KM oraz elektrycznego silnika o mocy ok. 100-130 KM. Całość ma pozwalać na sprint od 0 do 100 km/h w ok. 7 sekundy, a prędkość maksymalna tradycyjnie będzie ograniczona do 250 km/h.

Mówi się, że obok hybrydowej wersji, zobaczymy również tradycyjną, potężna wersję z 2-litrowym silnikiem TSI pod maską. Na ten moment brak jednak szczegółów o tym wariancie.

2020 Cupra Leon – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

źródło: autoevolution

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz