Hybrydowy supersamochód od Ferrari pierwszy raz przyłapany na drogach [video]

Kilka dni temu wyciekła informacja o premierze, a dziś mamy okazję zobaczyć samochód po raz pierwszy w mocnym kamuflażu na nagraniu.

Ferrari pracuje nad swoim nowym flagowym modelem. Będzie to wyjątkowa konstrukcja napędzana hybrydową jednostką napędową o mocy ok. 1000 KM. Nadal samochód nie zostało oficjalnie nazwany, a podczas niedawnego wycieku zaproszenia na premierę, samochód został przedstawiony jako „Ferrari 1000 KM” oraz „Super Ferrari”.

Dziś mamy okazję zobaczyć po raz pierwszy jak samochód się prezentuje. Użytkownik Instagrama o nicku 9000lambo przyłapał samochód na publicznych drogach w produkcyjnym nadwoziu odzianym bardzo poważnym kamuflażem.

Hybrydowy supersamochód od Ferrari pierwszy raz przyłapany na drogach [video]

Nowy supersamochód Ferrari wykorzystywać ma silnik V8 i być wpierany elektrycznymi jednostkami. Pierwotnie mówiło się o zastosowaniu 3 silników elektrycznych – dwa mają się znaleźć z przodu, po jednym na każde koło, oraz 1 z tyłu, który wraz z silnikiem spalinowym napędzać będzie oś tylną.

Na forum Ferrari Chat użytkownicy wielokrotnie wspominali, że cena samochodu to 600 000 euro (ok. 2 585 000 zł). W kwestii designu nie wiadomo kompletnie nic. Ferrari nigdy nie wyjechało prototypem na publiczne drogi, a jego napęd testowała z wykorzystaniem przebudowanych 488 GTB.

Mimo ogromnej mocy oraz hybrydowego napędu, omawiany ma nie być bezpośrednim następcą LaFerrari. Ten ma się pojawić w 2022-2023 roku.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz