BMW Serii 8 Gran Coupe przyłapane praktycznie bez kamuflażu

Odrobinę kamuflażu zastosowano jedynie na tylnej klapie.

Wersja 5-drzwiowa naturalnie różni się od podstawowej wersji wyglądem tyłu oraz boku nadwozia. Nie są to jednak poważne różnice. Przód samochodu pozostawiony został przez inżynierów BMW bez żadnych zmian, a tył jest niemalże taki sam. Linia dachu opada nieco inaczej z uwagi na dodatkowe drzwi, a klapa bagażnika ma nieco inny kształt.

W środku zmieniona zostanie przestrzeń tylnej kanapy, gdzie wprowadzone zostaną nowe wersje bocznych paneli drzwi. Modernizację przejdzie obowiązkowo linia dachu, tak, aby osoby siedzące z tyłu miały więcej miejsca na głowę.

Pod względem jednostek napędowych z pewnością nie zobaczymy niczego nowego. Wersja 5-drzwiowa posiadać będzie dokładnie takie same silniki, co Coupe – benzynowe M850i xDrive posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem, które generuje 523 KM oraz 750 Nm, a wysokoprężne 840d xDrive napędzane jest 3-litrowym, podwójnie turbodoładowanym R6 o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Następnie do gamy dołączy również BMW M8, które również będzie posiadać 4,4-litrowe V8, jednak jego moc będzie zwiększona do ponad 600 KM. Inżynierowie pracują także nad bazową wersją 840i, która dysonować będzie 340 KM i 450 Nm, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś.

Oficjalna premiera samochodu ma się odbyć pod koniec czerwca.

BMW Serii 8 Gran Coupe – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz