Elektryczna Skoda Citigo-e iV przyłapana bez kamuflażu

Samochód najpewniej został przyłapany podczas wykonywania oficjalnych zdjęć promocyjnych.

Na kilka dni przed premierą szpiegom motoryzacyjnym udało przyłapać się elektryczną Skodę Citigo bez grama kamuflażu. Zdjęcia zostały wykonane najpewniej podczas trwania pierwszej sesji fotograficznej w ruchu miejskim.

Względem podstawowej wersji modelu, elektryczne Citigo wyróżniać się będzie białą atrapą chłodnicy oraz białym wykończeniem przedniego zderzaka. Napotkany pierwszy egzemplarz był dodatkowo pomalowany białym lakierem

Jak możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć poniżej, na tylnej klapie bagażnika pojawiła się przeliterowana nazwa marki na wzór Skody Scala. Najpewniej wkrótce taka zmiana nastąpi również w benzynowej wersji Citigo, a także w poliftowej wersji Skody Superb.

Nie jest to jeszcze potwierdzone, jednak najpewniej Skoda Citigo-e iV otrzyma ten sam napęd, jaki możemy spotkać w bliźniaczym Volkswagen e-Up!. To oznacza silnik o mocy 82 KM (60 kW) i 210 Nm, napęd na przednią oś oraz akumulator litowo-jonowy o pojemności 18,7 kWh.

Oficjalna premiera samochodu odbędzie się 23 maja podczas ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie w Bratysławie. Na tym samym wydarzeniu pojawi się również odświeżona wersja Skody Superb.

Zdjęcia zostały do nas przesłane przez jednego z naszych czytelników za co serdecznie dziękujemy. Jeśli komuś z Was uda się spotkać na drodze jakikolwiek samochód podczas przedpremierowych testów, wysyłajcie do nas zdjęcia na [email protected]

2020 Skoda Citigo-e iV – zdjęcia szpiegowskie

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz