Tak prezentuje się odświeżona Skoda Superb

Zdjęcia Skody Superb po faceliftingu pojawiły się na chińskich portalach motoryzacyjnych.

Odświeżona Skoda Superb zadebiutuje już 23 maja podczas ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Pomimo tego, że czeska marka starała się utrzymać wygląd samochodu w tajemnicy do samego końca, to niestety na dwa dni przed premierą do sieci wyciekły zdjęcia auta bez jakiegokolwiek kamuflażu prosto z rynku chińskiego.

Sporych zmian doczekały się przednie światła, które są teraz węższe oraz nieco wydłużone aż do przetłoczenia maski. Przeprojektowana została atrapa chłodnicy, która teraz ma masywniejszą obwódkę i nieco inne żłobienia. Przedni zderzak ma zupełnie nowy kształt, a na dole pojawiła się chromowana listwa, która teraz łączy się ze światłami przeciwmgielnymi.

Z tyłu pojawiły się nowe lampy, które zostały połączone ze sobą chromowaną listwą. Podobnie jak w Skodzie Scala oraz nadchodzącej odświeżonej Skodzie Citigo, na klapie bagażnika zamiast logo marki, umieszczony została przeliterowana nazwa marki.

W oczy rzuca się też czarny emblemat umieszczony na przednich nadkolach i drzwiach, jednak jest to charakterystyczny element samochodów wyłącznie z rynku chińskiego i nie pojawi się on w autach sprzedawanych w Europie.

Według informacji podanych na chińskich forach, uwagi na nieco inny wygląd, gabaryty samochodu nieznacznie się powiększyły. Skoda Superb trzeciej generacji jest teraz o 8 mm dłuższa oraz o 1 mm szersza.

Nowością w układach napędowych pojazdu będzie hybrydowy wariant, bazujący na Volkswagenie Passacie GTE. Oznacza to, że pod jego maskę maszyny trafi spalinowa jednostka o pojemności 1,4-litra oraz silnik elektryczny, których łączna moc wynosić będzie 218 KM i 400 Nm.

Skoda Superb po faceliftingu – wyciek z rynku chińskiego

źródło: Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz