Nowa elektryczna Corsa już oficjalnie [zdjęcia, dane techniczne]

Wraz z nową generacją Opla Corsy wkracza na rynek jego pierwsza wersja całkowicie elektryczna.

Zanim będziemy mieli okazję zobaczyć bazową wersję szóstej generacji Opla Corsa, niemiecki producent oficjalnie pochwalił się wprowadzeniem do oferty jego elektrycznego wariantu. Auto otrzymało nazwę Corsa-e i jest bliźniaczym modelem Peugeota 208e.

Z zewnątrz samochody są praktycznie całkowicie inne. Elementy, które pozostały bez zmian to górna część klapy bagażnika, antena na dachu, lusterka boczne oraz światło przeciwmgielne umieszczone nisko w tylnym zderzaku.

W środku podobieństw również nie jest za dużo. Design kokpitu jest zupełnie inny, a to co zostało zachowane to wyświetlacz za kierownicą, gałka skrzyni biegów oraz różne przełączniki od hamulca ręcznego, trybów jazdy, czy lusterek.

Co ciekawe, w Corsie pojawił się tradycyjny panel klimatyzacji oraz przyciski od radia, gdzie w Peugeocie 208 wszystko jest obsługiwane za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Elektryczna Corsa-e będzie napędzana jednostką o mocy 100 kW (136 KM) i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będzie to pozwalać na przyspieszenie od 0 do 50 km/h w czasie 2,8 sekundy, a do 100 km/h w 8,1 sekundy.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to zasięg na jednym ładowaniu wynosi 330 km (wg WLTP), dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 50 kWh. Obsługuje ona system szybkiego ładowania, dzięki któremu 80% naładujemy w czasie 30 minut. System akumulatorów jest objęty 8-letnią gwarancją.

Auto bazuje na płycie podłogowej Common Modular Platform (CMP) i jest bliźniaczym modelem Peugeota 208. Szósta generacja pojazdu odchudzona została o aż 108 kilogramów i ważyć będzie jedynie 980 kg. Zniknie z oferty wersja 3-drzwiowa i nowa Corsa będzie dostępna wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback.

Wymiary uległy nieznacznej zmianie. Corsa mierzy teraz 4060 mm długości (o 40 mm więcej) oraz 1754 mm szerokości (o 18 mm więcej). Pojemność bagażnika wzrosła do 309 litrów, co jest wynikiem lepszym o 25 l od aktualnej generacji.

Światowa premiera nowej generacji Opla Corsa oraz debiut elektrycznej Corsy-e obędzie się 4 czerwca.

2020 Opel Corsa-e

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz