BMW po cichu pracuje nad modelem X8?

Pojawiły się pierwsze pogłoski mówiące o pracach bawarskiej marki nad nowym, jeszcze większym modelem z jeszcze większymi nerkami.

SUV-y królują na rynku już od dłuższego czasu i nic nie zapowiada, aby ich dominacja miała zostać przerwana. Producenci coraz intensywniej prześcigają się w projektowaniu i produkcji aut z tym typem nadwozia, co spowodowało pojawieniem się na naszych ulicach całego spektrum pojazdów z wysokim zawieszeniem. Od bazowych i nie rzucających się w oczy konstrukcji, po super luksusowe bądź sportowe krążowniki gotowe na zmiażdżenie każdego auta miejskiego.

Najbardziej luksusowym SUV-em w ofercie BMW jest aktualnie model X7, który zadebiutował w ubiegłym roku. Debiut maszyny był dla bawarskiej marki bardzo dużym wydarzeniem. Jak widać również opłacalnym, ponieważ doszły do nas pierwsze pogłoski mówiące, że firma pracuje już nad samochodem ustawionym wyżej w hierarchii niż wspomniany model.

BMW X7

BMW X8 ma otrzymać nadwozie „SUV-a coupe” i opierać się ma w bardzo dużym stopniu na BMW X7. Według przedstawionych plotek X8 określane jest wewnątrz marki mianem G09, punktem odniesienia do tego jest X7, które miało przydomek G07 podczas swojej fazy rozwoju.

W środku pojazdu zobaczyć mamy cztery miejsca rozłożone na dwa rzędy, możliwa jest opcja, ze dodany zostanie jeszcze trzeci rząd siedzeń, jednak nie wiadomo na jakie rozwiązanie zdecyduje się ostatecznie BMW. Nadwozie auta korzystałoby z języka designu zastosowanego w przypadku X7, co oznaczałoby, że będzie to kolejny samochód firmy z bardzo dużymi nerkami.

Wszystkie podane informacje pochodzą ze strony Bmwblog.com, która wielokrotnie dostarczała nam już sprawdzonych wiadomości o bawarskiej marce, nawet jeśli dotyczyły bardzo wstępnych danych dotyczących ich nowych samochodów. Pamiętajmy jednak, że żadna z wymienionych tutaj informacji nie została potwierdzona oficjalnie.

BMW X7

źródło: Motor1, BMW Blog

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz