Oto 1000-konny Jeep Gladiator od Hennessey

Samochód otrzymał przydomek „Maximus”.

Pierwsze sztuki Jeepa Gladiatora dopiero trafiają w ręce klientów, a już przebudowywane jest przez tunerów. Jeden z pierwszych egzemplarzy trafił do Hennessey, które postanowiło zrobić z nim to, co potrafią najlepiej.

Przydomek Maximus nawiązuje do filmu Gladiator Ridleya Scotta, gdzie główny bohater nosi właśnie takie imię. Pod maską samochodu znajduje się 6,2-litrowy silnik V8 generujący moc 1000 koni mechanicznych. Aby potencjał jednostki mógł być w pełni wykorzystany, Hennessey wymieniło w bazowym samochodzie układ paliwowy, chłodnicę, okablowanie oraz wstawiło układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

Zmodyfikowane zostało również zawieszenie, które jest teraz o sześć cali wyższe. Auto otrzymało również niestandardowe koła o przekątnej 20-cali. Całą kompozycję dopełnia zmieniony przedni oraz tylny zderzak i duża, dodatkowa lampa umieszczona na dachu maszyny. Firma zajmująca się tuningiem nie pochwaliła się konkretnymi zmianami w kokpicie pojazdu, wiemy jedynie, że wnętrze zostało obszyte skórą.

1000-konny Maximus powstanie jedynie w 24 sztukach. Produkcja ma rozpocząć się w lipcu i będzie przebiegać w tempie dwóch egzemplarzy na miesiąc. Oznacza to, że ostatnia sztuka zjedzie z rampy montażowej równo rok po rozpoczęciu całego projektu.

Jeżeli chcecie aby tak wyjątkowa maszyna znalazła się w waszym garażu, przygotować musicie 200 tysięcy dolarów, a więc blisko 800 tysięcy złotych po aktualnym kursie.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz