Oto jak prezentuje się Koenigsegg Jesko bez swojego ogromnego skrzydła

Nagle prezentuje się niczym zupełnie inne auto.

Koenigsegg Jesko to najnowszy model szwedzkiego producenta supersamochodów. Nazwę odziedziczył po ojcu założyciela i dyrektora generalnego firmy, a swoim wyglądem jak i piekielnymi osiągami zauroczył wszystkie osoby biorące udział w premierze podczas Genewa Motor Show 2019.

Podczas premiery Koenigsegg zaprezentował jeden z dwóch wariantów tego modelu. Auto posiadała bardzo zaawansowaną aerodynamikę oraz ogromne skrzydło zamontowane bezpośrednio do dachu pojazdu. Nie jest ono jednak obligatoryjne i klienci mogą zdecydować się na wersję drogową, która nie posiada dodatkowych elementów poprawiających jazdę po torze.

Koenigsegg Jesko wyposażony jest w znane 5-litrowe V8. Jest to silnik wykorzystywany przez inne modele, jednak teraz przeszedł on szereg modyfikacji, dzięki czemu generuje aż 1600 KM. Ciekawostką jest zastosowanie specjalnego 20-litrowego zbiornika powietrza, który podłączony jest bezpośrednio do turbospężarek, co wyeliminowało turbolag oraz zwiększyło wydajność.

Jak podaje szwedzki producent, Koenigsegg Jesko jest w stanie rozpędzić się do 300 mil na godzinę, czyli aż 482 km/h.

Przypomnijmy, że model powstanie wyłącznie w liczbie 125 egzemplarzy i wszystkie z nich zostały już wyprzedane w ciągu 5 dni od premiery.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz