Mercedes-AMG GT73 Hybrid ma mieć 800 KM

Debiut ma się odbyć już w przyszłym roku.

Gdy Mercedes pierwszy zapowiadał 4-drzwiowego AMG GT, zrobił to wykorzystując do tego futurystyczny samochód koncepcyjny z silnikiem hybrydowym o mocy 805 KM (600 kW). Później ukazując już produkcyjną wersję, auto oferowane jest wyłącznie z tradycyjnym silnikami, a o hybrydowym koncepcie przestało się mówić.

AMG postanowiło jednak wszystkich zaskoczyć i ogłosiło, że hybrydowa jednostka napędowa trafi do seryjnej produkcji jako topowy wariant 4-drzwiowego GT. Auto najpewniej uzyska emblemat GT73, a jak podaje Autocar jego premiera ma się odbyć już w 2020 roku

Jednostka napędowa ma pozostać bez większych zmian, a jej moc ma wciąż wynosić „ok. 600 kW”, czyli w przeliczeniu ok. 800 koni mechanicznych. Prototyp nowego modelu został swego czasu przyłapany na testach i zdjęcia potwierdzają wykorzystanie 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Jeśli chodzi o osiągi, GT 73 ma rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund, a dodatkowo być w stanie przejechać do 50 km wyłącznie z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Mercedes-AMG GT73 Hybrid – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

źródło: Autocar

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz