Następna generacja Supry będzie elektryczna

A100 ma zupełnie odmienić oblicze Toyoty Supry.

Nowa generacja Toyoty Supra dla większości fanów modelu jest nieudaną generacją. Współpraca Toyoty i BMW dla wielu jest do pojęcia, a ilość zapożyczonych elementów z nowego Z4 jest po prostu zbyt duża. Niemniej jednak jest to wciąż ciekawy samochód sportowy z napędem na tylną oś, których na rynku jest z roku na roku coraz mniej.

Na temat przyszłości Supry wypowiedział się ostatnio Tetsuya Tada, który jest głównym inżynierem A90. W wywiadzie dla Japanese Nostalgic Car zdradził, że Toyota najpewniej będzie chciał zrobić nową generację całkowicie elektryczną, a także wyposażyć ją w systemy autonomicznej jazdy pokroju Autopilota z samochodów Tesli.

W kwestii wyglądu stwierdził, że najpewniej auto będzie przypominało aktualne bolidy Formuły E. To może oznaczać znacznie większą moc jednostki napędowej oraz napęd na wszystkie koła, dzięki czemu auto będzie można klasyfikować jako supersamochód.

Na ten moment Toyota nie myśli nawet o rozpoczęciu prac nad nową generacją, więc jeśli powstanie następca, to będzie to najszybciej za 6-8 lat. Do tego czasu u japońskiego producenta wiele się zmieni, a Tetsuya Tada najpewniej będzie na emeryturze.

Toyota Supra w europejskiej specyfikacji

źródło: Japanese Nostalgic Car

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz