Oto jedyne w swoim rodzaju Lamborghini Marzal z 1967 roku

Samochód zbudowany został jako pojedynczy egzemplarzy i nigdy nie opuścił fazy auta koncepcyjnego.

Wydarzenie Concorso d’Eleganza Villa d’Este to miejsce gdzie zobaczyć można dużą liczbę wyjątkowych pojazdy koncepcyjnych ustawionych tuż obok siebie. Niedawno prezentowaliśmy wam ten Panther ProgettoUno o niesamowitym dźwięku silnika oraz to niecodzienne Ferrari 512 S Pininfarina Modulo Concept. Teraz mamy przyjemność przedstawić wam niesamowite Lamborghini Marzal.

Samochód był pojazdem koncepcyjnym pokazywanym podczas Genewa Motor Show w 1967 roku. Auto powstało na bazie Lamborghini Miura z rozstawem osi przedłużonym o 15 cm w celu przygotowania miejsca na dwóch dodatkowych pasażerów z tyłu.

Wizualnie samochód prezentuje bardzo ciekawą linię designu. Posiada praktycznie całkowicie przeszklone drzwi oraz dach, przez co patrząc z zewnątrz widzimy całe jego wnętrze. W środku deska rozdzielcza oraz tunel środkowy przyozdobione zostały heksagonalnym motywem, uwagę jednak najbardziej zwracają metalowo-srebrne siedzenia bez zagłówków.

Silnik pojazdu umieszczony został z tyłu i od strony pasażerów oddzielony został taflą szkła, dzięki czemu podczas jazdy osoby siedzące na tylnej kanapie mogą obserwować jego pracę. Sama jednostka jak na Lamborghini jest niczym specjalnym – posiada 6 cylindrów przy pojemności 2 litrów i generuje moc 177 koni mechanicznych.

Samochód został sprzedany w 2011 roku na aukcji w Ville d’Este za około 2 miliony dolarów.

źródło: Motor1,NM2255 Car HD Videos via Youtube

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz