Oto wizualizacja Skody Octavii na bazie najnowszych zdjęć szpiegowskich

Czwarta generacja najpopularniejszego modelu Skody nadchodzi wielkimi krokami.

Kilka dni temu publikowaliśmy dla was nowe zdjęcia szpiegowskie prezentujące zakamuflowany prototyp nowej generacji Skody Octavii. Auto posiadała wiele dodatkowych osłon, a także dodatków, które miały za zadanie zmylić osoby postronne, że to nie Octavia, tylko większy Superb.

Nie zostały one zbyt ciepło przez was przyjęte na naszych profilach social media, jednak prawdopodobnie nie każdy był świadomy, że te dodatki są tylko tymczasowe i nie będą one występować w wersji produkcyjnej.

Dziś mamy dla was starannie wykonaną wizualizację modelu, która powstała na bazie fotografii szpiegowskich, a także wyglądzie najnowszej Skody – modelu Scala. Auto prezentuje się nadzwyczaj dobrze i poważnie. Octavia nie będzie już posiadać dzielonych lamp, a zamiast nich pojawią się reflektory przypominające te z aktualnej generacji przed faceliftingiem. Atrapa chłodnicy jest większa, a wygląd zderzaka to design zapożyczony z Superba po liftingu. Z tyłu pojawiły się reflektory niemalże identyczne jak w Scali, a na klapie bagażnika nie znajdziemy już znaczka, tylko przeliterowaną nazwę producenta.

Przypomnijmy, że premiera czwartej generacji Octavii spodziewana jest podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już we wrześniu bieżącego roku.

W gamie jednostek napędowych Skody Octavii nastąpi nieco zmian. Ich liczba będzie mniejsza, a głównym silnikiem będzie zmodernizowane 1.5 TSI, które będzie osiągało moc nawet 200 KM. Pojawi się też nowy silnik 1.5 TDI, który zastąpi 1.6 TDI. Oprócz niego będzie dostępny również 2.0 TDI jak dotychczas.

Jeśli chodzi o Octavię RS, pod jej maską ma się pojawić nowe 2.0 TSI o mocy ok. 260 KM. W planach jest też wersja hybrydowa, która najpewniej uzyska znaczek RS i odziedziczy ten sam silnik, co nowa Cupra Leon. Tam będzie pracować 1.5 TSI o mocy 150 KM, który wspierany wspierany silnikiem elektrycznym, a łączna moc zestawu ma wynieść 245 KM.

2020 Skoda Octavia – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

źródło: Kolesa.ru

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz