Honda ma nową kosiarkę, która jest szybsza niż Twój samochód

Honda zaprezentowała swoją wyścigową kosiarkę w wersji 2.0.

Honda ma nową kosiarkę, która jest szybsza niż Twój samochód

Kilka lat temu Honda zaprezentowała światu swoją wyścigową kosiarkę. Wraz ze Stigiem z Top Gear ustanowiono nią kilka rekordów prędkości w tym rekord Guinnessa. Teraz przyszedł czas na nową odsłonę tego wyjątkowego pojazdu i dziś mamy przyjemność zobaczyć wersję V2.

Za jej napęd odpowiada 1-litrowy silnik z motocykla CBR1000RR Fireblade SP. Generuje on 200 KM przy 13.000 obr/min, co jest dwukrotnie lepszym wskaźnikiem mocy niż w poprzedniej wersji. Dodatkowo w połączeniu z wagą wynoszącą zaledwie 69,1 kg, Kosiarka V2 posiada lepszy stosunek mocy do masy niż Bugatti Chiron.

Jeśli chodzi o osiągi, to pierwsze 100 km/h na liczniku pojawia się w czasie mniejszym niż 3 sekundy, a od 0 do 100 mph (161 km/h) jest w stanie przyspieszyć 6,285 sekundy, co jest nowym oficjalnym rekordem Guinnessa. Zmierzona prędkość maksymalna to oszałamiające 242,99 km/h (150,99 mph). Tak, w kosiarce.

Co warto zaznaczyć, prezentowana kosiarka faktycznie jest w stanie kosić trawę. Posiada on elektryczny silnik zasilany dwoma specjalnymi bateriami i napędza on specjalny wirnik wykonany z włókna węglowego.

Honda Kosiarka V2

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz