Ferrari 612 Scaglietti Shooting Brake – ręcznie robione przez 10 lat

Oto jedno z najpiękniejszych kombi ostatnich lat.

Ferrari 612 Scaglietti to jedno z najładniejszych grand tourerów jakie powstały. Włosi zaprezentowali samochód w 2004 roku i został on bardzo ciepło przyjęty na rynku. Na ówczesne czasy zachwycał swoim wyglądem, a także 5,75-litrowym silnikiem V12 napędzającym tylne koła.

Vandenbrink postanowił stworzyć nieco praktyczniejszą odmianę tego modelu i rozpoczął prace nad tym wyjątkowym projektem w 2009 roku, gdy jeszcze 612 Scaglietti było w sprzedaży. Przebudowa auta okazała się wielkim wyzwaniem i prace potrwały aż 10 lat. Efekt końcowy był jednak warty czekania, gdyż samochód wygląda przepięknie.

Holenderski producent nie ujawnił szczegółów swojej konstrukcji, jednak zdjęcia mówią same za siebie. Auto otrzymało ogromny bagażnik, klapę unoszącą się do góry, więcej miejsca w drugim rzędzie siedzeń, a także podwójny szyberdach rozświetlający przestrzeń bagażową oraz tylne fotele.

Na ten moment brak informacji jaką przyszłość czeka ten wyjątkowy samochód. Najprawdopodobniej zostanie zakupiony przez kolekcjonera Ferrari, jednak do tego czasu można go podziwiać w Classic Youngtimers Consultancy w mieście Uden w Holandii.

źródło: Vandenbrink

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz