Lamborghini Huracán Sterrato wejdzie do produkcji w 2021 roku?

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu koncept tak dobrze się przyjął, że trafi do seryjnej produkcji.

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność zaprezentować koncepcyjny model bazujący na Huracanie EVO. Lamborghini nie miało planów wprowadzenia go do produkcji, jednak nie wykluczało takiej możliwości jeśli model dobrze się przyjmie.

Tak też się stało i jak czytamy na łamach Automobile Magazine, samochód ma się pojawić na linii montażowej w 2021 roku, czyli już za dwa lata. Jego produkcja ma być mocno ograniczona do 500-1000 egzemplarzy.

Będzie to jedna z ostatnich wariacji na temat Huracana wykonanych przed debiutem następcy. Ten ma się pojawić w 2024 roku i całkowicie odmienić najmniejszy model w gamie.

Huracán Sterrato to wyjątkowy samochód koncepcyjny, który został przystosowany do off-roadu. Jego nazwa po włosku znaczy dosłownie „brud”, co idealnie pasuje do „terenowego” Huracana EVO. Jego prześwit został zwiększony o 47 mm, poprawiono kąt natarcia o 1%, a kąt zejścia o dodatkowe 6,5%. Oprócz tego poszerzono rozstaw kół o 30 mm, a na 20-calowe felgi założono specjalne opony wzmocnionymi ściankami.

Z zewnątrz należy nadmienić nowe zderzaki z osłonami, wzmocnione nadkola, specjalne wloty powietrza, które mają uchronić silniki przed zassaniem czegokolwiek innego niż powietrze, a na dachu i masce są dodatkowe światła. Pod spodem pojawiły się specjalne osłony silnika, skrzyni biegów oraz układu hamulcowego.

Nie da się ukryć – Huracan Sterrato to nie jest samochód terenowy. Jest to jednak auto, które bez problemu możemy poszukać się z wysokimi prędkościami po bocznych, nieutwardzonych drogach bez większych obaw o całkowite zniszczenia auta.

Serce samochodu pozostało bez zmian. Wciąż jest to 5,2-litrowe V10 o mocy 640 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła, na pokładzie znajdziemy cztery koła skrętne, system rozdzielania mocy torque vectoring oraz regulowane zawieszenie. Pojawił się także specjalny off-roadowy tryb jazdy, który napęd przekazuje chętniej na tylną oś.

2019 Lamborghini Huracan Sterrato Concept

źródło: Automobile Magazine

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz