Bugatti Divo wygląda spektakularnie z silnikiem z przodu

Trzeba przyznać, że Bugatti z silnikiem z przodu prezentuje zadziwiająco dobrze.

Bugatti Divo to najbardziej hardcorowe Bugatti w historii. Auto charakteryzuje się zupełnie nowym, odważnym designem. Zerwało z dotychczasowymi kształtami, jednak zachowało znaki rozpoznawcze wszystkich modeli – centralny wlot powietrza, centralną linię przecinającą całe nadwozie na pół, a także zaokrąglony element na bokach.

Jest to też samochód znacznie szybszy niż Chiron. Zaawansowana aerodynamika nowego Bugatti generuje 90 kilogramów dodatkowego docisku, a tylny spoiler jest szerszy o 23%. W połączeniu z lepszą aerodynamiką, sztywniejszym zawieszeniem oraz obniżoną wagą pojazdu o 35 kg, udało się stworzyć maszynę szybszą od Chirona na torze testowym o 8 sekund.

Zobacz też: Posłuchajcie jak uruchamia się Bugatti Divo

Jakby jednak prezentował się ten wyjątkowy supersamochód, gdyby silnik zamiast centralnie umieszczony został z przodu? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Rain Prisk w swojej najnowszej wizualizacji.

Samochód posiada znacznie wydłużony przód aby pomieścić ogromną jednostkę napędową. Mamy tutaj nową linię szyb oraz przeprojektowany bok. Z tyłu oprócz zastosowania nowych lamp, zniknął ogromny spoiler na klapie, a także kabinę rozświetla ogromna tylna szyba.

Nadwozie typu Grand Tourer pozwoliłoby Bugatti stworzyć samochód o rozstawie miejsc 2+2, a także zaoferować nieco praktyczniejszy bagażnik. Czy kiedyś doczekamy się takiego modelu? Czas pokaże.

źródło: Rain Prisk

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz