Nadchodzi prawdziwa rewolucja w ubezpieczeniach AC

Ubezpieczenie Autocasco będzie teraz można wykupić na godziny.

Aktualnie na naszych drogach 70% użytkowników nie posiada ubezpieczenia AC i ponosi pełne ryzyko uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży auta. Jak wynika z badań, większość osób nie decyduje się na zakup AC ze względu na wysoką składkę, i poprzestaje na obowiązkowym OC.

Drugim problemem jest też sztywność naszej umowy, w której jesteśmy zmuszeni z góry zapłacić kwotę ubezpieczenia za cały rok, nawet jeśli danym samochodem poruszamy się wyłącznie w weekendy, czy wakacje.

Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma Aviva wraz z usługą „Teraz”. Jest ona dedykowana dla osób, które korzystają ze swojego samochodu rzadko, jednak chcą posiadać ubezpieczenie w trakcie wyjazdu wakacyjnego, weekendowego lub pożyczają swój samochód bliskim na krótki okres czasu i nie chcą płacić za ich błędy.

Tego typu ubezpieczenie ma też się idealnie wpasować w nasze aktualne zwyczaje zakupowe. Chcemy płacić tylko za to, czego faktycznie potrzebujemy, bez sztywnych umów na 12 czy 24 miesiące. Dziś popularne są serwisy streamingowe do muzyki, usługi VOD do oglądania filmów i seriali, a także car-sharing jako alternatywny sposób poruszania się po mieście.

Ubezpieczenie AC „Teraz” będzie można zakupić poprzez aplikację w swoim smartfonie z automatyczną płatnością kartą. Najkrótszy okres ubezpieczenia do nawet 3 godziny. Chroni ono tak samo jak klasyczne i również można je rozszerzyć o usługę Assistance z samochodem zastępczym.

Oto najważniejsze cechy nowego ubezpieczenia AC na godziny

⦁ można ubezpieczyć samochód osobowy, terenowy lub van na czas od 3 godzin do 30 dni
⦁ wiek samochodu – do 15 lat, a wartość – do 100 tys. zł
⦁ działa nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (z wyłączeniem Rosji, a w przypadku kradzieży również z wyłączeniem Białorusi, Ukrainy i Mołdawii)
⦁ chroni jak normalne AC
⦁ AC można rozszerzyć o assistance (m. in. auto zastępcze na 7 dni, holowanie po wypadku lub awarii do serwisu Avivy lub miejsca wskazanego do 200 km)
⦁ aplikację TERAZ można bezpłatnie pobrać z Google Play i AppStore
⦁ szybka wycena po zeskanowaniu kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego
⦁ uśredniona składka za 6 godzin ubezpieczenia w kraju dla 10 najpopularniejszych samochodów wyniesie od 27 do 38 zł, a za granicą – od 42 do 67 zł; klient bezszkodowy zapłaci mniej, szkodowy – więcej
⦁ płatność kartą
⦁ szkodę można zgłosić również z poziomu aplikacji
⦁ nie trzeba niczego drukować – polisa, OWU i niezbędne informacje są dostępne w aplikacji
⦁ nie można ubezpieczyć auta zarejestrowanego na firmę ani sprowadzonego z USA lub Kanady

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz