Nowe elektryczne Renault ZOE już oficjalnie [dane techniczne, zdjęcia]

Europejski najchętniej kupowany samochód elektryczny wchodzi na rynek w zupełnie nowej odsłonie.

Druga generacja Renault ZOE wkracza na rynek z wieloma poważnymi zmianami. Design z pewnością nie jest jedną z nich, szczególnie w przypadku wyglądu zewnętrznego, który wygląda prawie tak samo. Oprócz nowych przednich lamp i zderzaka, ciężko doszukać się większych zmian.

W środku znalazły się najnowsze technologie samochodów Renault. Znajdziemy tu wiele elementów zapożyczonych z nowej generacji Renault Clio w tym centralny ekran systemu inforozrywki, wyświetlacz za kierownicą, czy panel klimatyzacji.

Największe zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Pod maską pracuje zupełnie nowy silnik elektryczny R135 o mocy 100 kW (135 KM) i 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zespolony jest z jednobiegową skrzynią i pozwala on na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ok. 10 sekund oraz maksymalnie rozpędzić się do 140 km/h.

Zestaw baterii posiada teraz pojemność 52 kWh, co ma pozwolić na przejechanie do 390 kilometrów na jednym ładowaniu według normy WLTP. Renault ZOE odsługuje teraz szybkie ładowarki DC do mocy 50 kW. Nie potwierdziły się plotki o obsłudze ładowarek 100 kW.

Nowe Renault ZOE obsługuje zarządzanie przez smartfona. Na ekranie swojego telefonu możemy sprawdzić status pojazdu, zobaczyć stan ładowania, czy włączyć ogrzewanie lub klimatyzację.

2020 Renault ZOE

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz