Benzynowe Infiniti Q50 dostępne jedynie z silnikiem V6?

Nowa polityka Infiniti zaskakuje.

Infiniti jakiś czas temu zdecydowało się wycofać z rynku Europy Zachodniej i przeprowadzić szereg dużych reform w firmie, tak, aby znacząco zwiększyć swoją sprzedaż. Marka nie przedstawiła o jakie reformy konkretnie chodzi, jednak jej najnowszy ruch względem swojego modelu Q50 bardzo zaskakuje. Według portalu Cars Direct z katalogu samochodu na przyszły rok usunięta została benzynowa jednostka o pojemności 2 litrów, co oznacza, że maszyna napędzana tym typem paliwa dostępna będzie jedynie z silnikiem V6 pod maską.

Tym samym każda osoba zainteresowana kupnem Infiniti Q50 z benzynowym silnikiem będzie miała do wyboru dwa warianty mocy. 3-litrowe, turbodoładowane V6 generuje zależnie od wersji 305 bądź 405 koni mechanicznych. Słabszy wariant nie jest jednak całkowicie spalinowy, ponieważ moc ta tyczy hybrydowego układu napędowego. Oczywiście nie trzeba nikomu tłumaczyć, że oznacza to bardzo duży wzrost ceny „podstawowej” wersji auta od przyszłego roku. Najtańsza wersja maszyny z V6 pod maską w Polsce kosztuje 224 490 złotych.

Kiedy Infiniti wprowadzało na rynek model Q50 liczyło, że samochód stanie się poważnym konkurentem sedanów produkowanych przez Audi, BMW i Mercedesa. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna i auto nawet nie zbliżyło się do poziomu sprzedaży niemieckich, luksusowych modeli. Nie wydaje się, aby pozostawienie w ofercie Q50 drogiego silnika V6 miało pozytywnie wpłynąć na ten fakt.

Istnieje możliwość, że japońska marka takim ruchem chce stworzyć lukę w swojej ofercie dla samochodu, który znalazłby się w hierarchii pod Q50. Jak na ten czas największą popularnością cieszą się duże modele producenta – Infiniti QX60 i QX80.

źródło: Motor1, Cars Direct

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz