Bentley zelektryzuje wszystkie swoje modele do 2023 roku

Oprócz hybrydyzacji wszystkich bieżących samochodów, Bentley planuje również stworzenie całkowicie elektrycznego nowego modelu.

Bentley jest zdecydowanie marka, która bardzo mocno trzyma się swojej historii i dziedzictwa. Z tego powodu charakterystyczny wygląd jej pojazdów, oraz pracujący pod maską 6-litrowy silnik W12 stały się ikoną brytyjskiej motoryzacji i nie wydaje się, aby sytuacja ta miała łatwo ulec zmianie. Mimo to świat ciągle idzie do przodu i każda firma musi się z tym pogodzić i przystosowywać do nowych warunków.

Z uwagi na coraz bardziej zaostrzające się przepisy oraz panujące na rynku trendy, Bentley zamierza do 2023 roku zelektryzować wszystkie swoje dostępne modele pojazdów. Na zeszłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie, marka zaprezentowała hybrydową wersję Bentleya Bentayga, którego układ napędowy opiera się o turbodoładowany 3-litrowy silnik V6. Taką samą specyfikację prawdopodobne otrzymają również pozostałe modele producenta w hybrydowej odmianie – Continental GT, Flying Spur i Mulsanne.

W wymienionym SUV-ie łączna moc jednostki spalinowej i elektrycznej wynosi 449 KM oraz 700 Nm. Podobnych wartości powinniśmy spodziewać się po pozostałych pojazdach Bentleya. W przypadku modelu Bentayga pozwala to na rozpędzenie samochodu do 100 km/h w czasie 5,5 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 254 km/h.

Oprócz hybrydyzacji swoich wszystkich maszyn, marka planuje również w 2025 roku wprowadzić na rynek całkowicie elektryczny pojazd. Car and Driver, miał okazję porozmawiać o tym z Chrisem Craft, szefem sprzedaży i marketingu Bentleya. Na pytanie, czy całkowicie elektryczne auto pasuje do wizerunku Bentleya, padła odpowiedź, że coraz więcej osób poszukujących luksusowego samochodu bierze pod uwagę zakup elektryka, a ponadto taki pojazd w ofercie zwiększa prestiż firmy. Dodatkowo elektryczny układ napędowy posiada wiele pozytywnych właściwości jak np. natychmiastowe wykorzystywanie całego momentu obrotowego, którymi spalinowe jednostki nie mogą się pochwalić.

Bentley Bentayga

źródło: Motor1, Car and Driver

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz