Kartel narkotykowy wysłał metaamfetaminę o wartości 4,5 miliona dolarów do dealerów Forda w Kanadzie

Pracownicy salonów amerykańskiej marki musieli być bardzo zaskoczeni odbierając nietypową przesyłkę.

Przestępom handlującym narkotykami nie brakuje kreatywności w sposobach przemycania nielegalnego towaru, a możliwości robienia tego są praktycznie nieograniczone. Jak jednak bywa w każdej branży – zdarzają się pomyłki. Całkiem nie tak dawno do 13 dealerów Forda we wschodniej części Kanady trafiły paczki z metaamfetaminą o łącznej wartości około 4,5 miliona dolarów.

Zgodnie z komunikatem prasowym Kanadyjskiej Policji, pracownicy czterech salonów marki, których zadaniem było sprawdzenie nowo przybyłych pojazdów, odkryli specyficzne opony zapasowe w kilku egzemplarzach Forda Fusion. Po dokładniejszej kontroli odkryli, że znajdują się w nich paczki wypełnione narkotykami. Sprawa została głoszona policji, a ta skontaktowała się dalej z oddziałem Forda, który odpowiedzialny był za dostarczenie danych pojazdów.

Po operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji mającej na celu wykrycie większej ilości „pomyłek” handlarzy narkotyków, okazało się, że metaamfetamina znaleziona została w 9 z 14 pojazdach przeszukanych u 13 różnych dealerów. Dodatkowo po jakimś czasie udało się odkryć kolejną część nielegalnych substancji w sześciu samochodach na drugim wagonie kolejowym. Wszystkie pojazdy, w których umieszczone zostały narkotyki pochodziły z jednego transportu.

Łącznie w ręce Kanadyjskiej policji trafiło 180 kilogramów metaamfetaminy. Według informacji jakie opublikowali Ford oraz przedsiębiorstwo kolejowe były wykorzystywane prawdopodobnie przez meksykański kartel Sinaloa do rozprowadzania narkotyków poza granice Ameryki Środkowej. Późniejsze kontrole w fabryce marki w Meksyku nie wykazały już żadnych niepożądanych „dodatków” w produkowanych autach.

źródło: Motor1,Ontario Provincial Police

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz